Stypendia Rady Miasta Pucka

Dnia 13 października 2017r. odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Rady Miasta Pucka dla uczniów i studentów – stałych mieszkańców Pucka w edycji 2017/2018. W uroczystości uczestniczyli Stypendyści i ich Rodzice, Pani Burmistrz, Przewodniczący Rady Miasta z Radnymi Gminy Miasta Puck oraz Dyrektorzy Szkół, do których w roku szkolnym 2016/2017 uczęszczali wyróżnieni uczniowie. Wśród stypendystów znalazło się siedmioro uczniów i czworo absolwentów Publicznego Gimnazjum im. Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku.

Lista tegorocznych stypendystów

Uczniowie:

1. Brzózka Maciej

2. Konkel Dominika

3. Kos Wojciech

4.  Kwarta Anna

5.  Marszałek Agata

6. Marzec Sandra

7. Orzeł Wojciech

Absolwenci:

1. Kownatke Konrad

2. Obrębska Oliwia

3. Oss Mateusz

4. Pawlina Julia

GRATULUJEMY!

Dnia 22 września  2017 r. na stadionie przy Miejskim Ośrodku Kultury  Sportu i Rekreacji  odbył się I Rzut Ligi Lekkoatletycznej klas gimnazjalnych ziemi puckiej. Naszą klasy reprezentowało 14 uczniów, którzy zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie zdobywając następujące miejsca:

100 m. kobiet – III m-ce Wiktoria Bonk

100m. mężczyzn – IV m-ce Maksymilian Jachimkowski

300 m. kobiet –     I m-ce Dominika Konkel

300m. mężczyzn – I m-ce Piotr Marczyński

III m-ce Kacper Lis

600 m. kobiet –     IV m-ce Barbara Baranowska

600m. mężczyzn –  I m-ce Dawid Zaliński

Pchnięcie kulą mężczyzn ( 5 kg ) – II m-ce Bartosz Kowalski

III m-ce Wojciech Kos

Rzut oszczepem  – I m-ce Sandra Marzec

VI m-ce Adam Oss

W sztafecie mieszanej 4x100 – I m-ce Dominika Konkel, Maksymilian Jachimkowski, Wiktoria Bonk, Jakub Witstock

W końcowej klasyfikacji zdobyliśmy I m-ce wygrywając z Żelistrzewem, Darżlubiem, NG Puck, Władysławowem, Starzynem i Mrzezinem.

Gratulujemy!!!!!!!!!

III D w „Błękitnej Szkole” we Władysławowie

27 września byliśmy na zajęciach warsztatowych „Skały i minerały” prowadzonych przez dr Tomasza Ciborowskiego. Mieliśmy okazję nie tylko zapoznać się w teorii z typami skał i minerałów, sposobami ich powstawania, ale przede wszystkim spróbować je poselekcjonować, dotknąć i obejrzeć. Zajęcia minęły błyskawicznie, a pasja prowadzącego spowodowała, że nie sposób było się nie zaangażować w warsztaty. Dzień upłynął przyjemnie i pożytecznie. Polecamy te zajęcia innym klasom.

Więcej artykułów…

Dzisiaj jest: Czwartek