Aktualności

"Bursztynowa Przystań" - hospicjum dziecięce

 

 

 

Z inicjatywy uczennic klasy III C gimnazjum odbyła się w naszej szkole zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla

hospicjum dziecięcego "Bursztynowa Przystań" w Gdyni. Zebrano artykuły spożywcze, chemiczne i drobny sprzęt medyczny, które zawieźliśmy do Gdyni. Wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy włączyli się w tę akcję serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy-dobro zawsze wraca, warto pomagać. Dziękujemy!!!

 

Mój region jest wyjątkowy

 

 

 

Miło, że uczniowie naszego gimnazjum interesują się swoją małą Ojczyzną. Chętna młodzież wzięła udział w I Konkursie Fotograficznym pt. " Mój region jest wyjątkowy" zorganizowanym przez Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi.

Pasja fotografią i wyjątkowe zdjęcia podkreślające walory Kaszub zostały docenione przez jury. 28 kwietnia 2018r zostały uroczyście wręczone nagrody : I miejsce zajął Damian KIERNOZEK z klasy 3A a II miejsce zajęła Julianna MASZKA z klasy 3C.

Gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy

 

Klasy III w CPR i Teatrze Szekspirowskim

23.04. 1564 r. lub 23. 04. 1616r. obie daty są dobrze znane wszystkim sympatykom znanego dramaturga Williama Szekspira. Szekspir urodził się i zmarł tego samego dnia kwietnia. W dniu jego śmierci, lub urodzin mieliśmy okazję zwiedzić niedawno wybudowany Teatr Szekspirowski w Gdańsku. Mogliśmy usiąść w pierwszych rzędach na widowni. Dowiedzieliśmy się gdzie w XVII w. siadali ówcześni „ celebryci”, żeby być dobrze zauważonym przez wszystkich( za sceną). Wiemy także ile trwały spektakle ( 6-7 godz.), że dozwolone było jedzenie i picie w czasie spektaklu. A także, jeżeli przedstawienie się widzom nie podobało, mogli rzucać w aktorów kamykami! Pani przewodnik zaprowadziła nas również w miejsca niedostępne dla zwykłych widzów. Byliśmy za kulisami, a także labiryntem korytarzy dotarliśmy do „ wiszącego” pomieszczenia. Na spektakl do Teatru warto pójść nie tylko w rocznicę urodzin, lub śmierci Szekspira, ale przede wszystkim warto wybrać się tam latem, ponieważ o tej porze roku można uczestniczyć w spektaklu z otwartym dachem teatru i wtedy oprócz świetnej gry aktorów można podziwiać również piękne niebo.

Drugim punktem wyjazdu do Gdańska III klas gimnazjalnych było Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Tam w ciekawy sposób dowiedzieliśmy się wielu rzeczy dotyczących pracy operatorów CPR. Mieliśmy szansę nie tylko porozmawiać na tematy związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej, ale przede wszystkim mogliśmy zobaczyć serce CPR, czyli salę, gdzie operatorzy przyjmują zgłoszenia. Pan kierownik uświadomił nam, że połączenie wykonane nawet z zastrzeżonego nr tel. na numer 112, będzie jawne i łatwe do namierzenia. Wiemy również w jaki sposób powiadamiane są przez operatorów inne służby takie jak straż pożarna, czy policja. Mieliśmy także okazję porozmawiać na interesujące nas tematy z dyżurującymi ratownikami medycznymi, a także posłuchać zgłoszeń, które były odbierane w czasie naszej wizyty w CPR.

Mimo "niewielkich przygód" w czasie podróży Wyjazd bardzo nam się podobał,... 


 
Więcej artykułów…
Dzień z Kalendarza

Dzisiaj jest: Niedziela
27 Maja 2018
Imieniny obchodzą
Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan,
Magdalena, Radowit

Do końca roku zostało 219 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Licznik Odwiedzin
Odsłon : 1406108
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości