Aktualności

X Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej

 

 

Dziady

29.11.17r. klasy siódme szkoły podstawowej oraz drugie i trzecie gimnazjum uczestniczyły w spektaklu „Dziady” część II. Ponieważ utwór ten jest dramatem, a więc utworem przeznaczonym do wystawiania na scenie, z pewnością łatwiej było zrozumieć jego treść podczas oglądania przedstawienia. Aktorzy zaprezentowali skróconą wersję utworu Mickiewicza, zachowując jednak jego najważniejsze elementy. Tym samym powtórka z treści utworu okazała się pożyteczna.

 

Rok 2017 Rokiem Generała Józefa Hallera

Uczniowie z klasy 2A: Zuzanna Lewandowska, Emilia Mach i Kordian Łuczyński wzięli udział w Historycznym Konkursie Filmowym pt.'' gen. Józef Haller na Pomorzu" organizowanym przez Muzeum Ziemi Puckiej i Stowarzyszenie Rozwoju Szotlandu we Władysławowie.

Ideą przewodnią była popularyzacja postaci Józefa Hallera na Pomorzu. Konkurs został przygotowany z okazji ustanowienia przez Senat RP roku 2017 Rokiem Generała Józefa Hallera.

Podsumowanie konkursu odbyło się we Władysławowie 10.11.2017 r. w Hallerówce połączone z otwarciem wystawy pt." Na letnisku u Hallera". Odnieśliśmy sukces, młodzież zajęła II miejsce. Miło, że zainteresowanie naszym regionem, edukacja historyczna cieszy się akceptacją i uznaniem wśród uczniów.

 

 
Więcej artykułów…
Dzień z Kalendarza

Dzisiaj jest: Niedziela
17 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław

Do końca roku zostało 15 dni.
Zodiak: Strzelec
Licznik Odwiedzin
Odsłon : 1283025
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości