O szkole

"Stawiamy sobie za cel wychowanie człowieka wrażliwego, kulturalnego, tolerancyjnego i odpowiedzialnego, mającego poczucie własnej wartości, akceptującego siebie, budującego poprawne relacje z innymi. Dążymy do rozwijania u młodzieży miłości ojczyzny, poszanowania dla polskiego i regionalnego dziedzictwa kulturowego, przy jednoczesnym otwarciu na wartości kultur Europy i świata".

Gimnazjum w Pucku powstało wraz z reformą w 1999 roku, w budynku byłej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Nowy Świat 12.

Dyrektorem gimnazjum została
- mgr Izabela Grzejdziak -
- mgr Piotr Formella -

od roku 2014 dyrektorem jest
- mgr Hanna Tratto
- mgr Aleksander Zielke

od roku 2015 dyrektorem jest
- mgr Aleksandra Janowitz-Chećko
- mgr Aleksander Zielke

W gimnazjum są dobrze wyposażone dwie sale gimnastyczne, dwa gabinety informatyczne jest biblioteka z zasobnym księgozbiorem, czytelnia oraz świetlica.

W szkole pracują różne koła zainteresowań. Informacje o dniach i godzinach ich spotkań są w gablocie przy wejściu do szkoły.

Uczniowie startują w zawodach sportowych i konkursach. Bardzo często odnoszą sukcesy. Świadczą o tym dyplomy (powieszone na parterze) i nagrody.

17 marca 2000 roku gimnazjum otrzymało sztandar oraz imię Morskiego Dywizjonu Lotniczego.
Na uroczystościach były władze miejskie, powiatowe oraz wiceminister oświaty.

Z dniem 31 sierpnia 2017 roku gimnazjum zakończyło swoją działalność. W związku z reformą oświaty majątek szkolny, uczniowie, nauczyciele i pracownicy zostali włączeni do Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku, a pani dyrektor Aleksandra Janowitz-Chećko z mocy ustawy została wicedyrektorem tej szkoły. Klasy gimnazjalne będą istniały w szkole Podstawowej do roku 2019.

Hymn Publicznego Gimnazjum w Pucku

1. Tu ojczysta jest nasza kraina,
Lazur wody, błękit nieba, poszum traw.
Tu żołnierze lotnictwa morskiego
Wzwyż wzbijali się jak ptak.

Ref.: Do apelu trąbka gra,
Stań kolego, rozchmurz twarz
Wierz w mądrość, miej cel
Jak piloci z MDL.